חזון תוא"ם

כל אדם נולד וראוי לחיות את חייו שלו במלואם חיים מלאים, עמוקים, חושניים, אותנטיים.

עבור רבים אפשרות זו נותרת משאת-נפש רחוקה, שכן בנסיבות חיינו אנו לומדים יותר ויותר לומר "לא" לעצמנו

ושוכחים לבסוף מי אנו באמת ומי היינו יכולים להיות.

אולם גם שנים ארוכות של מאבקים חיצוניים על הישרדות, שליטה, ביטחון והישגים, אינן מכבות לחלוטין את הלהבה הפנימית. ובהתעורר הכמיהה לשנוי מהותי אנו עולים שוב על "הדרך הביתה" מסע פנימי של התעוררות, צמיחה ומימוש עצמי. ואף אם הכיוון אינו תמיד נהיר לנו, בהיותנו פתוחים ונכונים ללכת אל הבלתי-ידוע, ייקרו על דרכנו תמרורים, מורים וחברים למסע, שיפתחו לנו שערים לקראת הצעד הבא אל  החופש להיות.

כאן אנו בונים שער כזה לחברינו לדרך, "העולים לרגל" אל עצמם. אנו יודעים כי דרך זו מתממשת באמירת "כן" גדול ומשחרר לחיים, בכל מימדי הקיום האנושי רוח נפש וגוף. ביצירת מטווה שלם ומתואם של כוחותינו היסודיים דעה אהבה ומיניות תוא"ם.

אנו מאמינים בזכות וביכולת המולדת של כל אחד ואחת מאתנו לחוות עוצמה אורגזמית ולפיכך קיום אקסטטי גם בחיי היום-יום. רגעי השיא במעשה-האהבה, והתובנות העמוקות ביותר המופיעות בתודעתנו, מצביעים על מימד זה. וכך גם יכולתנו ליצור, והתפעמותנו מן היופי והשגב שאנו מוצאים באמנות ובמוסיקה, בשירה ובפילוסופיה, במדע ובטכניקה, בטבע ובנוף.

בחרנו בדרך הטנטרית המשלבת את כל אלה למארג מופלא ("טנטרה" בסנסקריט = מארג, מטווה) של "ריקוד החיים", המקדש את הקיום באשר הוא. שאבנו את השראתנו ממורים גדולים כאושו ואחרים, אשר הורו לנו את הדרך להתבוננות ושלווה פנימית בצד שמחת-חיים וחושניות מתפרצת. עברנו במסענו תחנות חשובות ממכון אסלן בקליפורניה ועד לאשרם בפונה וחזרנו הביתה לחלוק בשפע שזכינו לו.

 

ההתחלות היו צנועות, ובשלבים: תחילה סדנאות של "חשיבה אחרת" ובהמשך גם מדיטציה במסגרות ממסדיות כמו האוניברסיטה הפתוחה. אחר-כך, בעידודם  של עמיתים לדרך כנסים אמון ואיריס יוטבת, הועברה בשנת 1998  סדנת הטנטרה הראשונה. מכאן ואילך היה ברור,  כי מעת שנגענו במיניות אנו מחוץ לתחום הקונצנזוס המקובל ולא נוכל עוד להשען על גורמים חיצוניים. "נפלטנו" אל החופש.  בשנת 1999 שופץ ונפתח הסטודיו בפלורנטין שהיה מאז אכסניה למגורינו, לסדנאות הטנטרה ולמפגשי "בית פתוח לרוח" מקום טוטאלי ללא תיחום גבולות בין "עבודה", "אהבה" ו"חיים". כיום, לאחר 4 שנים וכ- 200 בוגרי סדנאות, אנו מבקשים להרחיב את המסגרת ולהקים מרכז גדול שיהיה שער לרבים נוספים תוא"ם.

בחזוננו, תוא"ם יכלול לבד מסדנאות טנטרה גם חוגים עיוניים, אמנות ומוסיקה, קורסים וטיפולים אלטרנטיביים למיניהם - "בית פתוח לרוח" ומקום מפגש ובילוי משותף לחברים-לדרך ואורחים. רצוננו ליצור מרחב שבו יוכל כל אחד למצוא נתיב משלו לטרנספורמציה, וקהילה חמה שתתמוך ולא תעמוד בדרכו. מרכז שימשוך אליו מורים נוספים מהארץ ומחו"ל, יהווה מוקד ליצירה משותפת ממזרח וממערב, ויקרין על סביבתו רוח אוהבת ומקבלת. רוח הנחוצה לנו כל כך בארץ הקשה והשסועה הזאת שבה בחרנו להיוולד ולחיות אך זו שבמקורותיה לא רק ספר "יהושוע" אלא גם "שיר השירים".

 

אנו קוראים לכל מי שחזון זה יקר ללבו, לבוא ולסייע לנו בהגשמתו בהצעת מקום, השקעה כספית, תרומה מכישוריו וקשריו (כמו אינטרנט, יחסי צבור ועוד), רעיונות ועבודה, הוראה והשתתפות בסדנאות והבאת מתעניינים נוספים

ותבוא על כולנו התודה והברכה - ושנה טנטרית חדשה, שלווה ונפלאה מכל!

                                                                                                                          ספטמבר 2002, ער"ש תשס"גתוא"ם - תוכנית סמסטריאלית כוללת
.מיועדת לגבש לאורך זמן גרעין של יחידים/ות וזוגות, אשר מעונינים להעמיק בדרך הטנטרית המשלבת תודעה אהבה ומיניות
.ההצטרפות - לאחר ראיון ובתיאום מראש
(התכנית כוללת: ערב מבוא, סדנה מרוכזת ע"פ בחירתכם, סדנה שבועית (המועדים בעמ' הסדנאות
.סדנת בוגרים מרוכזת וערבי בוגרים (המועדים יימסרו בהמשך) סה"כ 130 שעות אקדמיות
.בנוסף יקבלו המצטרפים החדשים הדרכה לסיוע ויוזמנו להשתתף (חינם) בכל הסדנאות למתחילים שכבר עברו

.לנרשמים מראש הנחות ותנאי תשלום נוחים במיוחד
!מספר המשתתפים מוגבל - אנא הקדימו להרשם
      :פרטים והרשמה        
אורן גני, טל' 246556-054
חיה כספי,טל' 845248-056
e-mail: toam@toam-tantra.co.il